David Goldblatt:
Vien fotoaparatas nepadaro žmogaus fotografu, kaip kad rašiklis nepadaro jo rašytoju, Geram fotografui svarbiausia išmokti mąstyti.

Asmeninė 1

Sausio 05, 2017

Asmeninė 1

Ji prisipažino, kad sprendimą dirbti kanclere lėmė ne atlyginimo dydis, o noras bei galimybės įgyvendinti realius pokyčius, kurių reikia Lietuvai. M. Dargužaitės teigimu, Vyriausybės vadovo patarėjai uždirba apie 1,8 tūkst Eur. Tačiau net mokant ir tokį atlyginimą, į valstybės tarnybą sunku prisivilioti užsienyje studijavusius, pokyčiams įgyvendinti reikalingus žmones. „Akivaizdu, kad atlyginimų valstybės sektoriuje politika yra ydinga. Labai dažnai norint pritraukti kompetentingus žmones net neužtenka maksimalių leidžiamų mokėti priedų. Tuo pačiu turime išsipūtusį valstybinį sektorių, kuriame dirba per daug žmonių, siūlomas per mažas atlyginimas, kad būtų galima prisitraukti patyrusių specialistų ir profesionalų, lieka tik vienas kitas „idėjinis valstybinis“ žmogus. Užtat milijonai leidžiami perkant paslaugas iš konsultantų, vietoj to, kad normaliai apmokami kompetentingi specialistai patys problemas spręstų. Tai turi keistis. Jei norime, kad valstybė funkcionuotų gerai, turime turėti galimybę prisitraukti gerus žmones į valstybinį sektorių. Tai sisteminė problema, kurią sistemiškai bandysime pakeisti. Kai atsiras daugiau kompetentingų žmonių, dirbančių valstybės labui, tada gal ir visuomenės nuomonė pasikeis, kad valstybės tarnautojas – tai tik tas, kuris nori prieiti „prie lovio“, – komentavo kanclerė. Žurnalistas Andrius Tapinas „Facebook“ sukritikavo M. Dargužaitės kalbėjimą, kad prieš grįždama į Lietuvą ji uždirbdavo gerokai daugiau, ir kaip sunku už valdišką algą į valstybės tarnybą pritraukti kompetentingus žmones, baigusius studijas užsienyje.

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/verslas/verslas/m-darguzaite-apie-atlyginima-budama-studente-gaudavau-daugiau.d?id=73366560